Stracona szansa

Football, bloody hell… Piłka nożna nie zawsze jest sprawiedliwa, a przynajmniej nie po dzisiejszym meczu. Obie drużyny wiedziały o co grają. Remis w zasadzie wykluczał obie drużyny z walki o awans. Porażka w zasadzie przekreślała te marzenia. Pierwsza połowa to mecz walki. Wygrali ją jednak goście z Teresina, którzy wykorzystali jedną wypracowaną okazję, aby wyjść na prowadzenie. Wygrany pojedynek w narożniku pola karnego, dobre podanie i uderzenie pod poprzeczkę z serii tych nie do obrony. 1:0 do przerwy, chociaż żal niewykorzystanej przez nas sytuacji sam na sam z bramkarzem w 45′. Na drugą połowę wyszliśmy jednak z mentalnością godną zwycięzców. Całkowicie przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, co chwila stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nasze ataki przyniosły skutek w 63′. Strzelcem bramki, znajdujący się ostatnio w wyśmienitej formie, Adrian Chromiec. Kolejne minuty to kolejne okazje, jednak dzisiaj nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Pewnie kilka z nich w innych meczach znalazłoby drogę do bramki. Dzisiaj na drodze stawał nam albo bardzo dobrze dysponowany bramkarz gości, albo brak dokładności i precyzji czy też brak opanowania i chłodnej głowy w kluczowym momencie. To co nie udało się nam, udało się gościom… 95 minuta i bramka po rzucie rożnym. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuacje się mszczą i sprawdziło się to dzisiaj w 100%. Pozostał niesmak, żal i smutek. Niesmak po dzisiejszym meczu i tym, że nie udało się zdobyć kompletu punktów, dających nam jeszcze nadzieję na awans. Żal, że kilku meczów w tym sezonie, mimo przewagi, nie udało się wygrać i smutek, bo te “niezdobyte” punkty teraz dałyby nam komfort i margines błędu. Z drugiej strony warto pamiętać, że sezon 2020/2021 kończyliśmy na przedostatnim 15 miejscu, z dorobkiem zaledwie 20 punktów, sezon 2021/2022 na 7 miejscu zdobywając 30 punktów, teraz tych punktów, na dwa mecze przed końcem jest 41. Widać progres, ale to jak widać zbyt mało, aby liczyć na awans. Musimy teraz wyciągnąć wnioski na przyszłość i postarać się, aby kolejny sezon przyniósł lepsze efekty. Przed nami dwa ostatnie mecze i postaramy się poprawić w nich nasz dorobek punktowy, walcząc o komplet punktów w każdym z nich! Dziękujemy, że byliście z nami.