Zwycięskie derby z Ołtarzewem

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Teresinie, czekał nas mecz z kolejnym mocnym przeciwnikiem – tym razem w derbowym spotkaniu mierzyliśmy się z drużyną z Ołtarzewa. Naszym celem było nie tylko podtrzymanie dobrej passy, ale również rewanż za wiosenną porażkę. Mecz od początku mógł się podobać, gdyż obie drużyny wyszły na boisko z zamiarem zgarnięcia 3 punktów. Sytuacji do zdobycia bramek po obu stronach boiska było conajmniej kilka, jednak na przerwę to my schodzimy prowadząc 1:0. Strzelcem bramki w 9 minucie został D. Wojciechowski, wykorzystując dobre dośrodkowanie od D. Michalaka. Druga połowa była jeszcze ciekawsza, a kibice nie mogli narzekać na nudę. Najpierw w 62′ goście doprowadzają do wyrównania. Zbyt dużo miejsca przed polem karnym i niezbyt groźny strzał zza pola karnego znajduje drogę do siatki. Reagujemy jednak właściwie i już po kilku minutach wracamy na prowadzenie. Dobrze wyprowadzony atak, dogranie A.Chromca i D. Dymkowski, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku, znajduje drogę do bramki. Idziemy za ciosem i stwarzamy kolejne okazje, niestety brakuje skuteczności. Obijamy poprzeczkę i słupek, nie wykorzystujemy okazji sam na sam czy też oddajemy strzały minimalnie obok bramki. Ale nasze starania wreszcie przynoszą skutek i w 86′ swoją drugą bramkę zdobywa Dymkowski. Warto dodać, że asystę zalicza w tej sytuacji nasz bramkarz G. Zawadzki. Brawa dla całej drużyny za zaangażowanie i włożony wysiłek. Drużynie z Ołtarzewa dziękujemy za grę i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Za tydzień zapraszamy na mecz do Feliksowa, gdzie zmierzymy się z tamtejszym Piastem, spadkowiczem z A-Klasy. Mecz zapowiada się emocjonująco, bądźcie z nami.

FC Płochocin – UKS Ołtarzew 3:1 (1:0)

1:0 – D. Wojciechowski (9′ as. Michalak), 1:1 – Ołtarzew (62′), 2:1 – D. Dymkowski (68′ as. Chromiec),

3:1 – D. Dymkowski (86′ as. Zawadzki)

W mecz zagrali: O. Kurowski (B. Brzeziński), D. Hychka (P. Bauman), D. Dymkowski (D. Wojciechowski), J. Jastrzębski (B. Wiśniewski), D. Włodarczyk (A. Chromiec), A. Pamnani (K. Jastrzębski), H. Koms (A. Szczyglak).