Zadanie wykonane

Wynik: KS Pogoń Wiskitki – FC Płochocin 1:4 (1:2)

W sobotnie popołudnie przyszło nam się zmierzyć z KS Pogoń Wiskitki, który po 6 latach wrócił do gry w rozgrywkach seniorskich. Mecz zaczął się dość nietypowo, ponieważ na zawody nie dotarł… wyznaczony sędzia i z konieczności ta rola przypadła osobie wybranej przez obu trenerów. Ta sytuacja miała przełożenie na pierwsze minuty meczu, kiedy to w nasze poczynania wkradła się dekoncentracja i proste błędy. Szczęśliwie dwóch stworzonych sytuacji nie potrafili wykorzystać gospodarze. Potem udało nam się przejąć inicjatywę, której efektem były dwie bramki zdobyte przez Dmytro Hychkę w 22 i 35 minucie. Tuż przed przerwą z niczego strzelamy sobie bramkę samobójczą. Zagranie w światło bramki, kiks bramkarza i sprawiamy prezent, który nie powinien się wydarzyć. Po przerwie gospodarze dążyli do odrobienia strat, a nam zależało na zdobyciu kolejnej bramki, która zamknęła by mecz. Po obu stronach były ku temu okazje, ale zawodziła skuteczność. W 71 po pięknym strzale z rzutu wolnego zdobywamy bramkę na 3:1 (D. Hychka) i już całkowicie przejmujemy kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Efektem przewagi w końcówce meczu jest jeszcze bramka na 4:1 autorstwa Jakuba Chojnowskiego, który po akcji ze skrzydła i zejściu do środka zdobywa gola strzałem na krótki słupek. Gospodarzom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.

Skład: G. Zawadzki (Ł. Gierach), B. Romaniuk (M. Pękosławski), K. Jastrzębski, D. Michalak, K. Baryła, J. Jastrzębski (J. Chojnowski), B. Brzeziński, D. Hychka, B. Wiśniewski (A. Chromiec), P. Bauman, M. Zaborowski.

Trener: Piotr Żegliński