Na takie wznowienie rozgrywek liczyliśmy!

AKS FC PŁOCHOCIN – GKS ORION CEGŁÓW 2:1

BRAMKI: B. Brzeziński 1:0 (7′ as. D. Hychka); P. Bauman 2:0 (25′ as. K. Jastrzębski); Orion (42′ rzut karny)

Pierwsze 30′ to nasza spora przewaga w grze i stwarzanych sytuacjach bramkowych. W tym czasie strzelamy dwie bramki i nie wykorzystujemy jednej doskonałej okazji sam na sam. Potem gramy zbyt cofnięci co wykorzystują goście przesuwając ciężar gry na naszą połowę. Wyprowadzamy jednak groźne kontry. Jedna z nich ponownie powinna zakończyć się bramką, ale kolejny raz nie wykorzystujemy szansy, a mogło być już po meczu… Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Najpierw ratuje nas słupek, a chwilę później groźna akcja ze skrzydła, wycofanie piłki i umiejętne zachowanie zawodnika gości powodujące odgwizdanie rzutu karnego, zamienionego na gola. 2:1 do przerwy i wynik gwarantujący duże emocje w drugiej połowie. Ta okazuje się jednak toczyć głównie w środku pola. Dużo fauli, przewinień i przerw w grze, co wpływa na obraz meczu. Obie drużyny mają swoje okazje, ale nie są one już tak klarowne jak w pierwszej połowie, może poza naszą okazją, kiedy to trochę przypadkową akcję kończymy dobrym lobem nad bramkarzem, ale piłka trafia w poprzeczkę i opuszcza boisko. Ważne 3 punkty zostają w Płochocinie, ale drużyna gości z pewnością będzie wymagającym przeciwnikiem dla pozostałych drużyn w lidze. Za tydzień mierzymy się w meczu wyjazdowym z GTS Grodzisk Mazowiecki. Do zobaczenia.