Zwycięstwo w meczu Seniorów

Niedzielny mecz był kolejnym sprawdzianem dla naszych zawodników. Zagraliśmy z drużyną City Wilanów II, reprezentantem B-Klasy z grupy 2. Mecz w I połowie przebiegał pod nasze dyktando. Po kilku pierwszych minutach opanowaliśmy grę i zaczęliśmy stwarzać coraz groźniejsze akcje pod bramką przeciwnika. W pierwszych 20 minutach nie wykorzystaliśmy dwóch dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 26 min przeprowadziliśmy ciekawą akcję, po której wywalczyliśmy rzut karny zamieniony na bramkę. Już 5 minut później podwyższyliśmy na 2:0. Bardzo fajną akcję i asystę w tej sytuacji zaliczył A. Chromiec. Swoje sytuacje mieli też goście, w jednej 100% sytuacji niesamowitą interwencją popisał się nasz bramkarz, ratując nas przed utratą bramki.

W drugiej połowie przez 20 minut kontrolowaliśmy grę, ale potem nieco opadliśmy z sił, a w nasze poczynania zaczęły wkradać się proste błędy. Możliwość dokonania zaledwie dwóch zmian przy 6-7 zmianach w drużynie gości spowodowała, że goście od ok 65 min zepchnęli nas do defensywy. W 70 min. straciliśmy bramkę co uskrzydliło gości, a nas zmusiło do bardziej uważnej gry. Udało się wyprowadzić kilka kontr, ale nie stworzyły one większego zagrożenia. Na 10 min przed końcem powinno być 2:2, ale kolejny raz uratowała nas świetna interwencja bramkarza. Po tej akcji udało się ponownie przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Lepiej i skuteczniej utrzymywaliśmy się przy piłce i zaczęliśmy dochodzić do sytuacji strzeleckich. Jedna z takich akcji zakończyła się rzutem wolnym na ok 22 metrze, którą na bramkę zamienił świetnym strzałem, najmłodszy na boisku, 16-letni D. Michalak. Przed nami jeszcze sporo pracy nad wyeliminowaniem popełnianych błędów i usprawnieniem tego co momentami zaczyna już dobrze wyglądać. Do rozpoczęcia ligi pozostał jeszcze miesiąc więc mamy na to trochę czasu. Drużynie gości życzymy powodzenia, a my przygotowujemy się do kolejnego meczu.

FC Płochocin vs City Wilanów II – 3:1 (2:0)

Bramki: Zaw. testowany (26′), B. Romaniuk (35), D. Michalak (86′)

Skład: G. Zawadzki, A. Chromiec, D. Michalak, J. Jastrzębski, J. Chojnowski, A. Borsow (T. Wypych), B. Brzeziński, B. Wiśniewski, zaw. testowany, B. Romaniuk, M. Zaborowski (K. Pękul).

Trener: P. Żegliński