Żal niewykorzystanych sytuacji

Wynik końcowy: KS Teresin II – FC Płochocin 2:2 (1:1)

W 11 kolejce zmierzyliśmy się w wyjazdowym meczu z 3 drużyną ligowej tabeli – zespołem KS Teresin II. Drużyna gospodarzy wzmocniona zawodnikami na codzień grającymi w V lidze od początku nastawiła się na ofensywną grę. Gospodarze w początkowej fazie meczu przejęli inicjatywę i wyprowadzali groźne ataki. Jeden z nich przy złym ustawieniu naszej obrony niestety zakończył się utratą bramki. Zareagowaliśmy w najlepszy możliwy sposób, bo już minutę później doprowadzamy do wyrównania. Dobre wyprowadzenie piłki z obrony i Krystian Baryła, znajduje dobrze ustawionego Bartosza Wiśniewskiego, który mija obrońcę i pięknym strzałem zdobywa bramkę. Gra się wyrównuje i toczy głównie w środkowej strefie boiska, skąd rozrzucane są piłki na szybkich skrzydłowych. Nasza obrona staje jednak na wysokości zadania i skutecznie blokuje zapędy gospodarzy. Do przerwy 1:1. Po przerwie wychodzimy z nastawieniem przeniesienia ciężaru gry na połowę przeciwnika. Dużo ożywienia wnosi pojawienie się na boisku Damiana Dymkowskiego, a nasze akcje nabierają tempa. Tworzymy kilka klarownych sytuacji i wreszcie po jednej z nich w 68′ wychodzimy na prowadzenie. Dobre rozegranie akcji i po podaniu D. Dymkowskiego, Dmytro Hychka mocnym uderzeniem zdobywa gola. Niestety, tak jak dobrze zareagowaliśmy po stracie bramki, tak tym razem popełniamy błąd chwilę po wyjściu na prowadzenie. Niepotrzebny faul przed polem karnym kończy się utratą drugiej bramki po dobrze wykonanym rzucie wolnym. W końcówce stwarzamy sobie jeszcze trzy bardzo dobre sytuacje do rozstrzygnięcia losów meczu, ale niestety brakuje skuteczności, chłodnej głowy albo… rezerwowych, którzy być może zachowaliby się lepiej dysponując większymi siłami. Niestety dzisiaj wsparcia dla zawodników pierwszego składu zabrakło, więc tym bardziej duże brawa należą się tym, którzy wywalczyli ten remis. Gospodarzom dziękujemy za dobry mecz i życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.

Bramki: B. Wiśniewski (13′ na 1:1, as. K. Baryła), D. Hychka (68′ na 1:2 as. D. Dymkowski)

Skład: G. Zawadzki, Ł. Schumacher, K. Baryła, A. Szczyglak, B. Romaniuk, K. Jastrzębski, J. Jastrzębski, D. Hychka, B. Wiśniewski, P. Bauman, J. Wojnarowski (D. Dymkowski 46′)

Ławka rezerwowych: Ł. Gierach

Trener: Piotr Żegliński