W derbach na remis

Wynik końcowy: FC Płochocin – UKS Ołtarzew 1:1 (0:1)

W 10 kolejce zmierzyliśmy się na własnym boisku z drużyną UKS Ołtarzew. Zgodnie z przewidywaniami mecz pierwszej z trzecią drużyną tabeli zapowiadał się emocjonująco i można się było spodziewać twardej walki o każdy metr boiska. Mecz stał na wysokim poziomie i toczył się na dużej intensywności. Obie drużyny postawiły na zabezpieczenie tyłów, więc klarownych sytuacji nie było zbyt wiele. W pierwszej połowie bliscy zdobycia gola byli Bartosz Wiśniewski i Krzysztof Jastrzębski, niestety żadna z tych akcji nie zakończyła się golem. Pod koniec pierwszej połowy popełniamy jednak poważny błąd przy wyprowadzeniu akcji, który na bramkę zamieniają goście. Do przerwy 0:1. Po zmianie stron dążymy do wyrównania, a goście wyprowadzają groźne kontry. Akcje przenoszą się od jednego do drugiego pola karnego. Niestety w wielu sytuacjach brakuje dobrego ostatniego podania, albo decyzji o strzale. Wreszcie w 71′ udaje się doprowadzić do wyrównania. Dobre dośrodkowanie w pole karne, strzałem głową na bramkę zamienia Dmytro Hychka. Niestety pomimo stworzenia jeszcze kilku sytuacji, w tym szczególnie okazji przed jaką stanął Mateusz Zaborowski, nie udaje się zdobyć zwycięskiej bramki. Podtrzymujemy status jedynej niepokonanej dotąd drużyny, ale pozostaje lekki niedosyt. Gościom dziękujemy za dobry, wyrównany mecz i życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.

Bramka: D. Hychka 71′ (as. A. Szczyglak)

Skład: G. Zawadzki, K. Baryła, D. Michalak, A. Szczyglak, B. Romaniuk, K. Jastrzębski (B. Brzeziński 69′), J. Jastrzębski, D. Hychka, A. Chromiec (M. Zaborowski 65′), B. Wiśniewski (J. Chojnowski 77′), P. Bauman (Ł. Schumacher 77′).

Ławka rezerwowych: Ł. Gierach, M. Kacprzak

Trener: Piotr Żegliński