3 pkt na trudnym terenie

Wynik: KS 1929 Bzura Chodaków – FC Płochocin 0:3 (0:0)

W sobotnie popołudnie zmierzyliśmy się na wyjeździe z Bzurą Chodaków. Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy i tak też wyglądał ten mecz, chociaż nie odzwierciedla tego wynik końcowy. W początkowej fazie meczu stworzyliśmy sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale dobra interwencja bramkarza uchroniła gospodarzy przed utratą bramki. Potem niestety pozwoliliśmy się zepchnąć na własną połowę, a gospodarze, głównie za sprawą stałych fragmentów gry, po rzutach rożnych albo rzutach wolnych stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. Broniliśmy się jednak skutecznie, a kilkoma fantastycznymi paradami popisał się niezawodny tego dnia Grzegorz Zawadzki. Do przerwy 0:0. Po przerwie nasza gra uległa znacznej poprawie. Ciężar gry udało nam się przenieść na połowę przeciwnika, a efekt przyszedł już w 54′, kiedy piękne podanie Jakuba Jastrzębskiego na bramkę zamienił Piotr Bauman. Do końca regulaminowego czasu gry nic się nie zmieniło. Dużo walki i twardej gry oraz kilka niewykorzystanych sytuacji po obu stronach boiska. Mecz został jednak przedłużony o 7 minut i ta końcówka należała do nas. Wyprowadziliśmy dwie akcje zakończone golami. Dwie asysty zaliczył Maciej Pękosławski, który najpierw znalazł niepilnowanego Tomka Wypycha, który pewnym strzałem przy słupku trafia na 2:0, a chwilę później Maciek wystawił piłkę do Piotra Baumana, który technicznym strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu. Gospodarzom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.

Skład: G. Zawadzki, B. Romaniuk, K. Baryła, A. Szczyglak, D. Michalak, J. Jastrzębski, K. Jastrzębski (B. Brzeziński), B. Wiśniewski (M. Pękosławski), D. Hychka, P. Bauman, M. Zaborowski (T. Wypych).