3 pkt na rozpoczęcie sezonu 22/23

Orion Cegłów – FC Płochocin 4:5 (2:3)

Bramki: 1:1 Bauman (18′), 1:2 Hychka (21′), 2:3 Wiśniewski (29′), 3:4 Hychka (61′ k), 4:5 Chromiec (87′)

Skład: G. Zawadzki, K. Baryła, D. Michalak, A. Szczyglak, B. Romaniuk, K. Jastrzębski (J. Jastrzębski 67′), B. Brzeziński (Ł. Schumacher 75′), D. Hychka, P. Bauman, B. Wiśniewski (A. Chromiec 55′), M. Pękosławski.

Rez. Ł. Gierach (Br)

Trener: Piotr Żegliński

Za nami inauguracja sezonu 2022/2023. W pierwszym meczu podopieczni trenera Piotra Żeglińskiego zmierzyli się na wyjeździe ze wzmocnioną kilkoma transferami drużyną GKS Orion Cegłów. Mecz od początku był bardzo intensywny i otwarty, a zebrani kibice byli świadkami wielu sytuacji podbramkowych kończących się zdobyciem goli. Gospodarze mieli optyczną przewagę na boisku, ale trzy z czterech bramek zdobyli po naszych prostych błędach w defensywie, więc to element, nad którym musimy popracować przed kolejnymi meczami. Orion od 10 minuty prowadził, jednak po kilku minutach doprowadziliśmy do wyrównania, a chwilę później wyszliśmy na prowadzenie. I potem na boisku zaczął się już istny rollercoaster. Najpierw wyrównanie na 2:2, potem kolejny raz wychodzimy na prowadzenie i tak też się kończy pierwsza połowa. Niestety po przerwie nie potrafimy uspokoić sytuacji na boisku i druga połowa jest równie dramatyczna co pierwsze 45′. W 57 znowu mamy remis, aby 3 minuty później przewaga znowu była po naszej stronie. W 75 minucie, przy prowadzeniu 4:3, po bardzo dobrej akcji, mogło być po meczu, ale gospodarzy ratuje poprzeczka, a po chwili kolejny raz udaje im się doprowadzić do wyrównania. W końcówce nie było kalkulacji i obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Ta sztuka udaje się nam i w 87′ zdobywamy piątą, jak się okazało decydującą bramkę. Wielkie brawa za zaangażowanie i walkę do końca dla całej drużyny. Ofensywnie byliśmy dzisiaj nie do zatrzymania, a skuteczność strzałów stała na bardzo wysokim poziomie. Gospodarzom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.